Facebook open

Interferie Medical SPA

Obiekty medical SPA występują w całej Polsce. Ich oferta szczególnie dobrze wpisuje się w działalność i funkcje miejscowości uzdrowiskowych, ale medical SPA nie brakuje też w innych regionach kraju – w górach, nad morzem i na nizinach, w lasach, a nawet w miastach.

Choć mianem „Medical SPA” określa się dzisiaj obiekty o różnym standardzie i zakresie usług, to stanowią one o przyszłości polskich uzdrowisk i rynku SPA w Polsce. W Medical SPA znajdziemy połączenie zdrowia z urodą i rehabilitacji z wypoczynkiem. A wszystko dobrej jakości i na czas.

MEDICAL SPA TO SPA XXI WIEKU

SPA kojarzy nam się głównie z relaksem, wypoczynkiem, urodą, ale także harmonią i odnową ciała oraz ducha. A stąd już blisko do upowszechnianej przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) definicji zdrowia: „Zdrowie jest pełnym dobrostanem fizycznym, psychicznym i społecznym, a nie tylko brakiem choroby lub niedomagania.” Choć SPA to stosunkowo młoda dziedzina, jej źródłosłów: „sanus per aquam” (zdrowie przez wodę) ściśle wiąże się z długimi i bogatymi tradycjami uzdrowiskowymi. Filozofia SPA nawiązuje do tradycji podróżowania do kurortów, w których, dzięki znanym od wieków niezwykłym właściwościom wód, można odzyskać siły witalne i spokój ducha.
Odkrycie oddziaływania wody na nasze samopoczucie, tak ważne dla filozofii SPA, nie nastąpiło nagle. Hydroterapia, która jest dziś jednym z podstawowych elementów terapii medical SPA, była znana już w starożytnych Chinach i Japonii, a w Europie miała szerokie zastosowanie w rzymskich łaźniach. Zapomniana w średniowieczu, została na nowo odkryta na przełomie XVIII i XIX wieku.

LUKSUSOWE MEDICAL SPA ZAMIAST SIERMIĘŻNEGO SANATORIUM

W ostatnich dziesięcioleciach sanatoria kojarzyły nam się głównie z obskurnymi obiektami szpitalnymi, latami oczekiwania na skierowanie, marnym jedzeniem i słynnymi dancingami. Tymczasem z roku na rok przybywa osób, które potrzebują rehabilitacji i odnowy biologicznej, lecz nie chcą spędzać czasu w klasycznym sanatorium, żywić się w stołówkach i bawić się w ciuciubabkę ze strażnikiem zamykającym bramę o dziesiątej wieczorem. Chcą dochodzić do formy w warunkach komfortowych, a nawet luksusowych. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie są coraz liczniejsze medical SPA – obiekty wysokiej jakości, nastawione głównie na obsługę prywatnych klientów, wyposażone w nowoczesny sprzęt leczniczy i rehabilitacyjny, z profesjonalną obsługą.

DLA KOGO MEDICAL SPA?

W ośrodkach medical SPA można korzystać z zabiegów profilaktycznych, zapobiegających chorobom i opóźniających procesy starzenia organizmu, jak i podjąć kompleksową rehabilitację pod okiem lekarzy. Oferta skierowana jest do osób, które są po prostu przemęczone lub mają problemy ze zdrowiem, cierpią na choroby przewlekłe, są po poważnej kontuzji, chorobie czy operacji. W medical SPA mogą wybierać spośród specjalistycznych masaży, okładów i kąpieli leczniczych, indywidualnych i grupowych zajęć ruchowych, fizykoterapii, elektrostymulacji, laseroterapii czy krioterapii. Takie kompleksowe postępowanie lecznicze daje rezultaty w rehabilitacji, leczeniu chorób przewlekłych i profilaktyce. W medical SPA zabiegi zlecane przez lekarzy dobierane są indywidualnie do potrzeb każdego klienta, co gwarantuje osiągnięcie długotrwałych efektów. Uzupełnione o szeroką gamę relaksujących i upiększających zabiegów SPA i atrakcje typu wellness, przynoszą jeszcze lepsze rezultaty. Niektóre obiekty medical SPA oferują dodatkowo zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, dermatologii czy stomatologii.

Hotel Buczyński w Świeradowie-Zdroju

MEDICAL SPA W UZDROWISKU

Hotele medical SPA powstają w miejscowościach uzdrowiskowych, bazujących na leczniczym klimacie czy wodach mineralnych i borowinach wykorzystywanych podczas kuracji, jak i miejscowościach nie mających statusu uzdrowiska, ale oferujących dogodne warunki do wypoczynku. Obiekty medical SPA są niezwykłym połączeniem oferty uzdrowiskowej i SPA. Proponują zarówno zabiegi SPA i wellness, rekreację sportową, jak i terapie uzdrowiskowe z wykorzystaniem bogactw naturalnych uzdrowiska, w którym się znajdują. A wszystko to w nowoczesnym i prawdziwie luksusowym wydaniu. Ośrodki medical SPA współpracują z wykwalifikowaną kadrą lekarzy i fizjoterapeutów, którzy zapewniają bezpieczeństwo terapii i zabiegów. Najwięcej wysokiej klasy ośrodków medical SPA znajdziemy w uzdrowiskach: Solec-Zdrój, Ciechocinek, Busko-Zdrój czy Świeradów-Zdrój.

* * * * *
WIĘCEJ INFORMACJI O UZDROWISKACH I MEDICAL SPA W POLSCE
_________________________

Głównym założeniem medical SPA jest efektywne leczenie w komfortowych warunkach (również noclegowych), połączenie poprawy stanu zdrowia z wygodą pacjenta, czy raczej należałoby powiedzieć – klienta. Każdy zabieg rehabilitacyjny powinien odbywać się w warunkach właściwych dla ośrodka SPA, a nie szpitala. Chodzi o to, by zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne przestały być jedynie przykrą koniecznością. Niezwykle ważne są: jakość świadczonych usług, atmosfera i przyjazne wnętrza, do których klient wraca z przyjemnością, a także stosowanie zindywidualizowanych programów zarówno leczniczych, jak i wypoczynkowych.

Hotele medical SPA, oprócz komfortowej bazy noclegowej i terapii medical mają dla swoich gości również ofertę rekreacyjną i relaksacyjną, w tym strefy wellness z basenami i saunami oraz strefy SPA z gabinetami do zabiegów kosmetycznych, pielęgnacyjnych, relaksacyjnych, orientalnych czy masaży, a nawet do zabiegów medycyny estetycznej.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

MEDICAL SPA W SOPOCIE

Sopotorium Medical Resort

Sopotorium Medical Resort to obiekt oferujący komfortowy wypoczynek i poprawę jakości życia. To także wysokiej klasy medical SPA, z którego korzystają goście chcący zadbać o siebie z pomocą nowoczesnych technologii medycznych, natury, aktywności i zdrowej diety.

Skarbem Sopotu i medical SPA w Sopotorium jest unikatowa w skali światowej solanka chlorkowo-sodowa, jodkowa i bromkowa, która ma szerokie zastosowanie w lecznictwie. Wykonywane na jej bazie zabiegi i terapie, wykorzystywane są przy leczeniu chorób dróg oddechowych, problemach zwyrodnieniowych i stanach wymagających zwiększenia odporności.
W medical SPA w Sopotorium solanka znajduje się w basenie oraz stosowana jest podczas zdrowotnych kąpieli i inhalacji oraz w wewnętrznej tężni solankowej.

Sopotorium Medical Resort nad morzem

Sopotorium Medical Resort dysponuje kriokomorą, która wykorzystywana jest do krioterapii. Leczenie zimnem ma działanie prozdrowotne, pomaga w walce z bólem, ma działanie upiększające i anty-aging. Medical SPA oferuje też terapie falą uderzeniową. Zabiegi te działają przeciwbólowo, poprawiają krążenia krwi, stymulują produkcję kolagenu, poprawiając elastyczność i napięcie skóry, a także rozbijają komórki tłuszczowe i wygładzają skórę.
Sopotorium Medical Resort ma również w swojej ofercie szeroki wachlarz terapii fizjoterapeutycznych i osteopatycznych, pomagających w walce o powrót do dawnej sprawności. Jeśli natomiast ktoś zamierza popracować nad kondycją psychofizyczną, może wziąć udział w ćwiczeniach grupowych z fizjoterapeutą, prowadzonych w basenie solankowym lub na sali gimnastycznej.

Holistyczna koncepcja poprawy zdrowia nie byłaby kompletna bez technik relaksacyjnych. W redukcji stresu i przywróceniu spokoju pomagają kąpiele i zabiegi relaksacyjne, sesje terapeutyczne w tężni czy saunach, medytacja na tarasie na dachu z widokiem na plażę, joga lub pilates pod okiem doświadczonego instruktora lub ćwiczenia w funkcjonalnej siłowni cardio. Tutaj odnajdziesz własną drogę do wewnętrznego spokoju i relaksu.

Cała oferta Sopotorium Medical Center jest ogólnodostępna, zarówno dla gości hotelowych, jak i mieszkańców Trójmiasta i okolic.

Basen w Sopotorium Medical Resort

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

MEDICAL SPA W SOLCU-ZDROJU

Malinowe Hotele Medical SPA

Komfortowe obiekty medical SPA w uzdrowisku Solec-Zdrój zapewniają fachową opiekę lekarską, skuteczne leczenie wielu schorzeń, profilaktykę zdrowotną, kosmetykę pielęgnacyjną i doskonały wypoczynek.

Mineral Hotel Malinowy Raj i Malinowy Zdrój Hotel Medical SPA w Solcu-Zdroju to miejsca, w których kultywuje się pierwotną ideę SPA – Sanus Per Aquam, czyli „zdrowy poprzez wodę”. Tylko Malinowe Hotele Medical SPA oferują kąpiele siarkowe w najlepszej i najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej ze źródła Malina, która została okrzyknięta „wodą życia”. Gmina, w której mieszczą się, posiada wieloletnią tradycję uzdrowiskową i piękne pejzaże nad rzeką Rzoską. Są to tereny idealne do leczenia, rehabilitacji, wypoczynku i relaksu.

Mineral Hotel Malinowy Raj

Mineral Hotel Malinowy Raj to jeden z najnowocześniejszych w regionie czterogwiazdkowych hoteli, posiadający bezpośrednie połączenie z Basenami Mineralnymi, jedynym tego typu kompleksem uzdrowiskowo-rekreacyjnym w Polsce. W obiekcie znajdują się m.in. duży basen rekreacyjny z wodą mineralną, leczniczy basen solankowo-siarczkowy, strefa saun & wellness oraz zjeżdżalnie i brodzik dla dzieci.
Malinowy Raj oferuje przestronne i stylowo wykończone, klimatyzowane pokoje oraz apartamenty z dużymi balkonami. Centrum Medyczne oferuje zabiegi z dziedziny balneologii, hydroterapii, fizykoterapii oraz różnych form masażu. Zadaniem wykwalifikowanych terapeutów medical SPA jest kompleksowe dbanie o zdrowie i samopoczucie gości. Bogata oferta rehabilitacyjna pozwala dla każdego pacjenta indywidualnie dobrać najbardziej właściwe, a przez to najbardziej skuteczne metody leczenia pozwalające na szybki powrót do sprawności. Leczone są tu m.in. schorzenia kręgosłupa oraz narządów ruchu. Zabiegi kosmetyczne wykonywane są na bazie autorskiej serii Balneokosmetyków, których głównymi składnikami są woda siarczkowa i naturalne składniki aktywne.
Malinowy Raj to idealne miejsce dla osób aktywnych oraz rodzin z dziećmi. Do dyspozycji pozostaje strefa cardio, kompleks saun oraz basenów, organizowane są codzienne zajęcia aktywne z instruktorem. Hotel oferuje też bogaty program atrakcji dla dzieci.

Malinowy Raj Mineral SPA

Malinowy Zdrój Medical SPA

Malinowy Zdrój Hotel Medical SPA zapewnia fachową opiekę lekarską, skuteczne leczenie wielu schorzeń cywilizacyjnych, w tym m.in. zwyrodnienia kręgosłupa i stawów oraz profilaktykę zdrowotną. Słynie też z najlepszej kadry rehabilitantów, specjalnie przygotowanej diety oraz edukacji prozdrowotnej. Szeroka gama usług medical SPA obejmujących kinezyterapię, fizykoterapię, balneoterapię oraz leczenie schorzeń z wykorzystaniem wód mineralnych ze źródła „Malina”, sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości.

Malinowy Zdrój Medical SPA

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MEDICAL SPA W ŚWIERADOWIE-ZDROJU

Hotel Buczyński Medical & SPA i Park Hotel KUR & SPA

Hotel Buczyński Medical & SPA i Park Hotel KUR & SPA to dwa czterogwiazdkowe hotele należące do Spółki W. Buczyński znajdujące się w malowniczo położonej miejscowości Świeradów-Zdrój, u podnóża Gór Izerskich i w otoczeniu urzekającej przyrody.

Świeradów-Zdrój położony jest w województwie dolnośląskim. Miejscowość obfituje w bogate źródła radonowych wód leczniczych oraz oferuje niezliczoną ilość pieszych jak i rowerowych ścieżek i szlaków turystycznych. Niewątpliwą atrakcją uzdrowiska jest nowoczesna kolej gondolowa, która prowadzi na jeden ze szczytów Gór Izerskich – Stóg Izerski położony na wysokości 1107 m.n.p.m.

Hotel Buczyński Medical & SPA

Otwarty w 2016 roku nowoczesny Hotel Buczyński Medical & SPA posiada 96 pokoi oraz strefę Medical & SPA o powierzchni blisko 1000 m2.
W ofercie ma szeroki wachlarz zabiegów ajurwedyjskich, masaży tajskich, balijskich oraz zabiegów na twarz z użyciem kosmetyków marki Purles. Zabiegi na twarz i ciało przywracają skórze blask i jędrność, a różnego rodzaju relaksacyjne masaże np. Ayurveda sprawią, że goście poczują przypływ sił i energii. Zabiegi ajurwedyjskie szczególnie zalecane są przy problemach z bezsennością, przewlekłym stresem, problemach z koncentracją i pamięcią, poczuciem chronicznego zmęczenia, migrenach i bólach pleców. Wykonywane są również terapie – czaszkowo-krzyżowa oraz masaż mięśniowo-powięziowy, polecany szczególnie w schorzeniach kręgosłupa, bólach mięśniowych i stawowych.

Buczyński Medical SPA basen

Park Hotel KUR & SPA

Prowadzony przez rodzinę Buczyńskich Park Hotel KUR & SPA znajduje się w zabytkowym, ponad stuletnim budynku, który dzięki przeprowadzonej z dużą starannością renowacji należy do najpiękniejszych w kurorcie. Oferuje 82 pokoje, centrum rehabilitacji oraz strefę wellness. Atutem hotelu jest własne źródło wody radoczynnej, dzięki czemu goście poddają się dobroczynnej kuracji. Radon wpływa korzystnie na przemiany komórkowe, procesy enzymatyczne, wzmacnia naczynia krwionośne, tkankę nerwową, obniża nadciśnienie tętnicze. Ponadto przyspiesza także procesy regeneracyjne w tkance organicznej oraz działa leczniczo na skórę, szkielet i mięśnie.

Zabiegi rehabilitacyjne

Oferta obu obiektów medical SPA zawiera szeroką gamę zabiegów kuracyjnych. Hotelowa baza zabiegowa oferuje również profesjonalne zabiegi kuracyjno-fizykalne, pomagające w schorzeniach zdrowotnych, zaburzeniach aparatu ruchu i bólach pourazowych.
Do dyspozycji gości są baseny z ozonowaną wodą, sauna sucha i parowa oraz zewnętrzne i wewnętrzne jacuzzi, które zapewnią każdemu chwilę zasłużonego relaksu. Hotele dysponują przestronnymi, klimatycznie urządzonymi salami restauracyjnymi, w których Szef Kuchni rozpieszcza odwiedzających wykwintnymi autorskimi daniami.
Z myślą o swoich gościach oba hotele medical SPA przygotowują sezonowe pakiety pobytowe, które zawierają dodatkowe usługi i bonusy.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MEDICAL SPA W UZDROWISKU ŚWIERADÓW-ZDRÓJ

Hotel & Medi-SPA Biały Kamień

Położony w otulinie malowniczej góry Biały Kamień zapewnia ciszę, spokój oraz zniewalające widoki. To wyjątkowe miejsce na wypoczynek oraz perfekcyjny relaks w nowoczesnym centrum odnowy biologicznej.

Medi-SPA w Hotelu Biały Kamień w swojej ofercie medical SPA posiada zarówno zabiegi rehabilitacyjne, jak również anti-aging i kosmetyczne. W Medi-SPA wykorzystuje się prozdrowotne właściwości wód radoczynnych oraz borowiny, jak i dobroczynne działanie hydro- i fizjoterapii. Do zabiegów wykorzystuje się też naturalne produkty, jak miód z własnej pasieki czy żurawinę, a także czekoladę i sól morską. Zespół specjalistów i terapeutów zgodnie z ideą „powrotu do natury” pomaga gościom odzyskać pełnię zdrowia i radości z życia, oferując szeroką gamę zabiegów fizykalnych, w tym również kąpiele radoczynne. We wszystkich zabiegach medical SPA wykorzystywane są techniki manualne, które łączy się z elementami współczesnej balneologii.

Biały Kamień Medi-SPA

Zabiegi rehabilitacyjne w medical SPA

Jednym z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych zabiegów rehabilitacyjnych jest ortopedyczna terapia manualna Kaltenborna i Evjentha, która obejmuje wszystkie manualne techniki diagnostyczne i terapeutyczne w obrębie kręgosłupa oraz stawów obwodowych, służące do wykrywania i leczenia zaburzeń. Dzięki profesjonalnym terapeutom, certyfikowanym przez Europejską Akademię Ortopedyczną Terapii Manualnej oraz Kaltenborn-Evjenth International Medi-SPA zapewnia skuteczną terapię manualną, która znajduje zastosowanie w leczeniu wielu dolegliwości narządu ruchu. Szczególnie polecanym zabiegiem stosowanym w hotelowym Medi-SPA jest terapia skojarzona, która skutecznie leczy dolegliwości tzw. rwy kulszowej, spowodowane uciskaniem nerwów rdzeniowych.

Sekret wiecznej młodości w medical SPA

W hotelu powstał jedyny w Polsce Instytut Anti Aging Wellu, który wykorzystuje do zabiegów innowacyjne kosmeceutyki Larens, przywracając młody wygląd. Bogata oferta oraz skuteczność zabiegów potwierdzają nie tylko badania naukowe ale także opinie zadowolonych gości. Nowością w ofercie anti-aging jest zabieg na twarz Bio Renew Larens Pro Lift na twarz – Qltowy Zabieg 2019 zapewniający młody wygląd bez skalpela. Biały Kamień dołączył też do swojej oferty jeden z najskuteczniejszych na świecie zabiegów – Exilis. Zabiegi aparatem BTL/Exilis są alternatywą dla liposukcji czy liftingu. Skuteczność zabiegu stanowi przełom w modelowaniu sylwetki, jak również w liftingu skóry twarzy. Już po pierwszym zabiegu poprawia się wygląd, struktura i napięcie skóry. Połączenie działania zabiegów Exilis oraz kosmeceutyków Larens to skuteczna broń w walce z niedoskonałościami ciała oraz procesami starzenia. 

Zabiegi medical SPA w Białym Kamieniu:

 • elektroterapia l laseroterapia
 • lkrioterapia l pole magnetyczne
 • kąpiele delikatnie radoczynne
 • kinesiotaping l kąpiele solankowe
 • terapie manualne l masaże
 • okłady borowinowe

Biały Kamień Medi SPA

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MEDICAL SPA POD POZNANIEM

Hotel Barczyzna Medical SPA

Hotel Barczyzna Medical SPA usytuowany jest w samym sercu czystego ekologicznie rejonu Wielkopolski. Symbolem hotelu jest żuraw, w folklorze Słowian kojarzony z odnową i energią życiową, a w Chinach i Tybecie – symbol zdrowia i długowieczności.

W Hotelu Barczyzna Medical SPA mamy niezwykłą możliwość zaczerpnięcia z darów natury i z najnowszych osiągnięć w dziedzinie fizjoterapii, osteopatii i kosmetologii, korzystając przy tym z wielu ciekawych form aktywności fizycznej. Barczyzna Medical SPA gwarantuje indywidualne i holistyczne podejście do zdrowia człowieka oraz dbałość zarówno o duszę jak i ciało każdego z osobna.
Wykwalifikowani specjaliści w dziedzinach kosmetologii, osteopatii i fizjoterapii we współpracy z dietetykami i szefem kuchni, poprowadzą cię do nowego wymiaru twojego zdrowia.

Barczyzna Medical SPA

Medical SPA – natura i fizjoterapia

Jako jedno z pierwszych medical SPA w Polsce oferuje nowoczesną, nieinwazyjną metodę diagnostyczną – SCIO Biofeedback, która pozwala na kompleksowe podejście do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Precyzyjnie dobierane zabiegi i indywidualny plan powrotu do zdrowia gwarantuje najlepsze efekty. Kontakt z naturą, korzystanie z dobroczynnych właściwości ziół i kąpieli leśnych w połączeniu z zajęciami ruchowymi w wodzie (aquaaerobik, aquarowery, gimnastyka) i na świeżym powietrzu przywraca naturalną witalność i harmonię, która jest podstawą dobrego samopoczucia i długowieczności.
Celem terapii stosowanych w Hotelu Barczyzna Medical SPA jest nie tylko zmniejszenie dolegliwości bólowych czy trudności w poruszaniu się. Dzięki konsultacjom i indywidualnemu podejściu do pracy z każdym pacjentem możliwe jest odkrywanie źródła dolegliwości, a dzięki temu – przywracanie organizmowi właściwej homeostazy, a duszy idealnej równowagi.
W Barczyzna Medical SPA do pracy z pacjentem wykorzystywane są najnowocześniejsze urządzenia do zabiegów fizykalnych. Renoma ich producentów zapewnia doskonałą efektywność i bezpieczeństwo stosowanych terapii. Trenerzy, którzy są równocześnie fizjoterapeutami, proponują wykorzystanie do pracy nad ciałem systemu ćwiczeń sling (SET) oraz innowacyjnego systemu treningu obwodowego – Milon.
Milon to bezpieczny i skuteczny trening, który z powodzeniem mogą stosować osoby starsze, powracające do formy po kontuzjach czy potrzebujące indywidualnego podejścia i motywacji. Każdy trenujący gość znajduje się pod stałą opieką trenera. Cykliczne pomiary siły i sprawności pozwalają na ciągłą obserwację postępów. Indywidualnie dobrany program treningowy pomaga osiągać zamierzone cele i stały progres. Wszystkie te korzyści są w zasięgu ręki – wystarczy 36-minutowy trening.
W Medical SPA znajduje się basen z wodą strukturyzowaną i koloroterapią. W ofercie są też białe kąpiele jonowe w systemie Nikuni, trzy rodzaje saun: infrared, sucha i łaźnia parowa z aromaterapią oraz Słoneczna Łąka, gdzie można zażywać kąpieli w świetle lampy kolagenowej, która fenomenalnie wpływa na kondycję skóry.
W Hotelu Barczyzna Medical SPA masz pewność, że to co najcenniejsze – twoje zdrowie jest w dobrych rękach.

Hotel Barczyzna pod Poznaniem

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MEDICAL SPA W GÓRACH (BESKID NISKI)

Medical SPA w Dworze Kombornia

Centrum Rehabilitacji w Dworze Kombornia Hotel & SPA powstało, by zadbać o potrzeby zapracowanego człowieka – umożliwić wypoczynek, regenerację sił witalnych, uwolnienie od stresu i pozbycie się przewlekłego bólu. A wszystko to w sielskiej atmosferze wiejskiego ustronia, z dala od zgiełku wielkomiejskiego świata.

Stres, ciągłe napięcie i intensywny tryb życia mocno odbijają się na naszym zdrowiu – mamy do czynienia z prawdziwą plagą wad postawy i dysfunkcji narządu ruchu. Centrum Rehabilitacji Kombornia powstało, by zadbać o potrzeby osób zapracowanych, umożliwić im wypoczynek, regenerację, uwolnienie od stresu i pozbycie się dolegliwości bólowych. W 2019 r. Dwór Kombornia otrzymał prestiżowe wyróżnienie w europejskim konkursie na „Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne” w kategorii turystyka zdrowotna i wellness.

Dwór Kombornia

Centrum Rehabilitacji Kombornia

Dwór Kombornia Hotel & SPA to przepiękny kompleks, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów rezydencjonalnych na Podkarpaciu. Na powierzchni 10 ha mieści butikowy hotel SPA z bogatą infrastrukturą wellness, Salon Win Karpackich, Wine Garden Hotel, wielokrotnie nagradzaną Restaurację Magnolia, Centrum Rehabilitacji oraz ChocoWine SPA.
Centrum Rehabilitacji Kombornia wyposażono w nowoczesny sprzęt fizjoterapeutyczny oraz unikalne technologie, m.in. urządzenie Indiba Activ, pozwalające w błyskawicznym tempie pozbyć się bólu i dojść do formy. Wspomniana metoda to prawdziwa rewolucja w zakresie rehabilitacji. Zintegrowana terapia oparta o autorskie procedury wykorzystujące technologię Indiba Activ ma zastosowanie praktycznie we wszystkich jednostkach chorobowych i dysfunkcyjnych narządu ruchu. Sprawdziła się już w medycynie sportowej na światowym poziomie, fizjoterapii i rehabilitacji, przy urazach i w stanach bólu chronicznego.
Pacjenci mogą skorzystać także z elektroterapii z podciśnieniem, terapii z ultradźwiękami, laserem wysokoenergetycznym i falą uderzeniową, terapii manualnej, tapingu, masaży leczniczych i okładów borowinowych. Oprócz rehabilitacji dziennej, w Dworze Kombornia można skorzystać z pobytowych pakietów rehabilitacyjnych – w ciągu tygodnia goście relaksują się, korzystając ze specjalistycznych zabiegów dedykowanych ich dolegliwościom.

Dwór Kombornia Choco Wine SPA

Dopełnieniem oferty rehabilitacyjnej jest bogate menu zabiegów w ChocoWine SPA – to jedyne miejsce w Polsce, specjalizujące się w wykorzystywaniu dobroczynnych właściwości wina i czekolady. Kąpiel w winie, masaż belgijską czekoladą czy odpowiednia pielęgnacja twarzy wspaniale zadbają o dobre samopoczucie. W trakcie pobytu warto odwiedzić także tutejszy Salon Win Karpackich i wziąć udział w degustacji najlepszych win z różnych regionów winiarskich Karpat.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MEDICAL SPA OD MORZA AŻ PO GÓRY

Interferie Medical SPA

Interferie to sieć hoteli i obiektów medical SPA w Sudetach i nad Morzem Bałtyckim, które proponują aktywny, rodzinny wypoczynek połączony z profilaktyką zdrowia.

Interferie medical SPA Świnoujscie

Obiekty Interferie przez ponad 25 lat funkcjonowania gościły już prawie 11 milionów turystów. Specjalizują się w ofercie leczniczej i rekreacyjnej dla osób aktywnych i rodzin, w dogodnych lokalizacjach w Szklarskiej Porębie, Świeradowie-Zdroju, Świnoujściu, Kołobrzegu, Ustroniu Morskim i Dąbkach.
Świeradów-Zdrój i Szklarska Poręba, dwa dogodnie usytuowane hotele Interferie, oferują szereg górskich atrakcji dostępnych w malowniczych Górach Izerskich i Karkonoszach. Świeradów-Zdrój to tradycja uzdrowiskowa i moc składników naturalnych wykorzystywanych w tutejszym lecznictwie, tj. borowina, świerk czy wody radonowe. Szklarska Poręba to alpejski bodźcowy klimat w krainie Ducha Gór oraz doskonałe szlaki górskie, które doceniają sportowcy i miłośnicy turystyki pieszej oraz rowerowej, a także coraz bardziej popularnej turystyki narciarskiej.

Medical SPA w Świnoujściu

Interferie Medical SPA w Świnoujściu to hotel 4 gwiazdkowy usytuowany na jednej z 44 wysp, w uzdrowiskowej części miasta słynącego z najpiękniejszej plaży na polskim wybrzeżu. Hotel udostępnia gościom 308 nowoczesnych pokoi i apartamentów, sale konferencyjne, bogate centrum rekreacyjne, bazę zabiegową oraz rozbudowaną część SPA & Wellness z ekskluzywnymi gabinetami WySpa Thalgo.

Medical SPA w Kołobrzegu, Ustroniu Morskim i Dąbkach

Kołobrzeg proponuje turystom wypoczynek w jednym z najpopularniejszych kurortów, z klimatem pełnym aerozolu morskiego, który wspiera właściwe funkcjonowanie całego organizmu. Atutem miejscowości są również pokłady leczniczej borowiny i solanek, wykorzystywanych w zabiegach uzdrowiskowych w Interferie Chalkozyn, a także bogata oferta kulturalna niezależnie od pory roku. Kameralne Ustronie Morskie proponuje z kolei plaże z malowniczymi klifami i nadmorską atmosferę, wspierającą uzdrowiskowe terapie lecznicze w obiekcie Interferie Cechsztyn.
Do Dąbek warto wybrać się nie tylko z uwagi na wyjątkowe położenie miejscowości pomiędzy malowniczym Jeziorem Bukowo a Morzem Bałtyckim, ale przede wszystkim ze względu na szczególny mikroklimat, który poprawia odporność organizmu i łagodzi schorzenia dróg oddechowych. Mieszczący się tu obiekt Interferie Argentyt to największe sanatorium dla małych dzieci w Polsce, proponowane szczególnie w nawracających schorzeniach dolnych i górnych dróg oddechowych. Sama miejscowość to spokojna, malownicza destynacja adresowana do rodzin i ich pociech.

Co wyróżnia Interferie medical SPA?

 • Prawie 2000 miejsc noclegowych;
 • Lokalizacja w popularnych polskich kurortach;
 • Nowoczesne, uzdrowiskowe bazy zabiegowe;
 • Klimatyczne strefy SPA & Wellness;
 • Aquapark, baseny i strefy wodnej rekreacji;
 • Atrakcyjne pakiety pobytowe dla rodzin, seniorów, sportowców i osób aktywnych;
 • Własny browar rzemieślniczy.
 • W obiektach sieci Interferie leczone są: choroby układu ruchu, układu krążenia, reumatologiczne, neurologiczne oraz górnych i dolnych dróg oddechowych.

Medical SPA Bornit Interferie

* * * * *
WIĘCEJ INFORMACJI O UZDROWISKACH I MEDICAL SPA W POLSCE
_________________________

 

 

 

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz