Facebook open

baner Perfect SPA Awards 2019 glowny

Powrót do miłych, letnich wspomnień jest możliwy bez dalekich podróży. Wystarczy zajrzeć do jednego z krytych parków wodnych.

Pamiętacie jeszcze te wakacyjne chwile, kiedy można było paradować w samym kostiumie i zanurzyć się w orzeźwiającej wodzie? Powrót do miłych, letnich wspomnień jest możliwy i to bez dalekich podróży. Wystarczy zajrzeć do jednego z licznych krytych parków wodnych.

Pierwszym polskim parkiem wodnym był, oddany do użytku w 1993 roku, roku Akwawit w Lesznie, zbudowany z inicjatywy firmy związanej z przemysłem spirytusowym. Przez kolejne 20 lat wiele się zmieniło. Dziś kryte baseny znajdują się w każdej większej miejscowości. Wiele z nich ma dodatkowe atrakcje w postaci jacuzzi, sauny, czy zjeżdżalni. Jednak najwięcej radości, szczególnie w słotne dni, można odnaleźć w parkach wodnych, których mamy już blisko 150. Niektóre z nich powstały nawet przy hotelach SPA. Korzystanie z nich można więc połączyć z miłym noclegiem i zabiegami. Inne, prócz atrakcji wodnych, oferują rozbudowane kompleksy saun, siłownie, restauracje. We wszystkich doświadczyć możemy dobrodziejstw płynących z kąpieli i zabawy w wodzie.

Przedstawiamy 6 największych parków wodnych w Polsce.

Park Wodny w Krakowie
Krakowski Park Wodny ma największą halę basenową w Polsce i drugą pod względem długości (202 m) rurę zjazdową. Jest też jednym z największych krytych aquaparków w Europie. Do dyspozycji gości są trzy baseny o łącznej powierzchni 2000 m2 z niezliczonymi atrakcjami: bicze wodne, hydromasaże, przeciwprądy, rwąca rzeka, tęczowa ścieżka, ścianka wspinaczkowa, strefy do gry w siatkówkę wodną, koszykówkę oraz piłkę wodną, wydzielone tory do pływania, 8 jacuzzi z wodą solankową oraz nowoczesny zespół saun. Nowością jest basen z falą. Dla najmłodszych – brodzik ze Statkiem Pirackim i Magicznym Wulkanem oraz chlapiące wodą Ptak Cudak i Aqua-Dino. Ponadto na amatorów wodnych szaleństw czeka aż 10 zjeżdżalni o łącznej długości 800 m (w tym trzy minizjeżdżalnie dla dzieci).

Wrocławski Park Wodny
Wrocławski kompleks podzielony jest na kilka stref. Strefa rekreacyjna to wymarzone miejsce dla miłośników zjeżdżalni – jest ich aż 7 (z czego trzy mają 100 m i więcej, a najdłuższa – 186) . W obrębie basenów wydzielono strefę dziecięcą z basenem, brodzikiem i okrętem pirackim. Strefa sportowa, z basenem o długości 25 m i dużą widownią, oddzielona jest od części rekreacyjnej, ale można wykupić bilet pozwalający na wejście do obu tych stref. Błogiemu relaksowi i regeneracji warto się poddać w strefie wellness (oferującej liczne zabiegi upiększające), a także w Saunarium, gdzie znajdują się łaźnie rzymska, fińska i kamienna, biosauna, basen do hydroterapii oraz basen z wodą morską i hydromasażem. Tutejszy klub fitness wyróżnia się unikalną „siłownią” dla dzieci.

Aquapark w Zielonej Górze
W 2010 roku w Zielonej Górze otwarto Aquapark, który razem z nową Halą Sportową wchodzi w skład Centrum Rekreacyjno-Sportowego. Hala basenowa ma 3780 m2, z czego ponad 1800 m zajmują baseny. Jest tu najdłuższa zjeżdżalnia w Polsce – 210 m, oprócz tego basen sportowy (25 m), basen do nauki pływania, hydromasaże, balon wodny, kula wywołująca sztuczne fale, dzika rzeka, 90-cio metrowa zjeżdżalnia „Czarna dziura”, z efektami dźwiękowymi i świetlnymi, ścianka wspinaczkowa oraz brodzik z małą zjeżdżalnią, a także sauna i jacuzzi z solankami.

Park Wodny Tarnowskie Góry
W Tarnowskich Górach skrót SPA tłumaczy się jako „Sport, Przyjaźń, Ambicja” – hasło doskonale pasujące do największego kompleksu rekreacyjno-kąpieliskowego na Śląsku. Obiekt zajmuje 9000 m2, łączna powierzchnia lustra wody to 1159 m2. Można tu nie tylko świetnie się bawić i aktywnie spędzić czas, ale także zadbać o wygląd i zdrowie. W strefie basenowej znajdują się baseny: sportowy, do nauki pływania, z falą morską oraz zewnętrzny ze stałą temperaturą 28-30 stopni, a także jacuzzi, solanka oraz brodziki dla dzieci i trzy zjeżdżalnie, w tym jedna z efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Dla chętnych jest też strefa saun, która oferuje m.in.: pakiety Wellness[&]SPA obejmujące: pobyt w basenie, siłowni i saunach, masaż ciała, seans w jaskini solnej, opiekę specjalisty i lunch w restauracji Dromader.

Aquapark Sopot
Aquapark przeznaczony jest dla gości w każdym wieku i o różnych upodobaniach. Czekają tu baseny rekreacyjne, 5 whirpooli z masażem perełkowym lub wodno-powietrznym, hydromasaże (w tym parasole i bicze wodne, grota wodna i leżaki masujące), dwie zjeżdżalnie – rury: Familijna i Turbo (kamikadze!) oraz jedyna w Polsce tak dzika rzeka (długość 71 m, spadek 6 m), imitująca naturalny górski potok. Dla najmłodszych jest oddzielny basen z armatkami wodnymi, gejzerem, zjeżdżalnią dla maluchów i mnóstwem zabawek. Jest też wyjątkowo rozbudowana strefa saun. Świat Sauny ma powierzchnię 1300 m2 (wstęp wyłącznie dla osób pełnoletnich}. Są tu trzy sauny parowe: caldarium, laconium i stem bath oraz suche: nordic, fińska, aromatyczna, biosauna, a także sauna błotna – Serail Bath. Goście Świata Sauny mogą też korzystać z licznych zabiegów na ciało, masaży, pilingów.

Aquapark Fala w Łodzi
Łódzki aquapark składa się ze strefy zewętrznej oraz wewnętrznej. Pod dachem znajdują się cztery baseny: sportowy, z falą (która dochodzi do 1 m wysokości), z dziką rzeką (i dwoma mniejszymi zjeżdżalniami) oraz rekreacyjny, z leżakami do masażu wodnego, biczami wodnymi, wodospadami relaksującymi kark i barki oraz gejzerem. Błogiemu odprężeniu goście poddają się w grocie z wodnymi fotelami do masażu powietrznego i wodnego, a dzikiemu szaleństwu – na dwóch megazjeżdżalniach o długości 146 i 130 m.W Świecie Saun można skorzystać z jednej z pięciu nowoczesnych saun (krystalicznej, fińskiej – wewnętrznej i zewnętrznej, na podczerwień, z chromoterapią), a w nowootwartym Świecie Masaży, Spa [&] Wellness Terra Rossa – zadbać o urodę i skorzystać z kilku nowoczesnych urządzeń do modelowania sylwetki i regeneracji organizmu.

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

 RMB Banner eSKY 300x400 240519

Perfect SPA Awards 2019

Perfect SPA Awards 2019 grafika hotele

Perfect SPA Awards 2019 grafika daySPA

Perfect SPA International

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Brandenburgia

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Hiszpania

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Europa

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Swiat

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele JEZIORA

polecane hotele MORZE

polecane KLINIKI DAY SPA

 

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

shutterstock 30510868