Facebook open

baner Perfect SPA Awards 2019 glowny

Termy Brandenburgii – Bad Sarrow

Zastanawiasz się nad wypoczynkiem u sąsiada zza Odry? Jeśli szukasz równowagi umysłu, ducha i ciała, w termach Brandenburgii odnajdziesz odpowiednią dla siebie ofertę, na długi lub krótki weekend.

Brandenburskie termy, baseny i sauny, jak również tutejszy krajobraz mają naturalne działanie uspokajające. Szukający wypoczynku mogą tu odczuć relaksującą siłę miejscowych solanek, uzdrawiające działanie torfu, pielęgnującą moc wyciągów z roślin rosnących tuż za progiem, a także przyjemne ciepło saun.

Termy Brandenburgii

Brandenburgia, rowery

BRANDENBURGIA NIEDALEKO GRANICY – BAD SAAROW

Liczące blisko 5 tys. mieszkańców, położone nad jeziorem Scharmützelsee Bad Saarow od 100 lat jest ulubionym kurortem dla szukających wypoczynku w Brandenburgii. Już na początku ubiegłego stulecia było uznanym uzdrowiskiem i kąpieliskiem z solankowymi i błotnymi termami. W złotych latach 20. po zdrowie i relaks chętnie przyjeżdżali tu zestresowani mieszkańcy wielkich miast. Kąpiele w czarnym złocie, jak nazywano torf, były wówczas gwoździem programu. Dzisiaj w termach w Saarow są też podwodne gejzery, grzyby do masażu, wanny i rynny z hydromasażem.
Termalna woda solankowa Catharinenquelle tryska z głębi ziemi, a po drodze przez warstwy skalne wzbogacana jest przez cenne minerały i pierwiastki śladowe. Stała temperatura wody wynosząca 35oC i 3-procentowe stężenie solankowe zapewniają odpoczynek i odprężenie. Przy głębokości wody 1,35 m chodzenie w basenie solankowym jest tak samo łatwe jak odprężające leżenie na jej powierzchni. Wydzielone miejsca wypoczynku obiecują doskonały relaks.
Weź głęboki wdech, odpręż się i rozkoszuj. Romantyczny widok na Scharmützelsee sprawi, że zapomnisz o codzienności. Czeka cię muzyczna kąpiel świetlna, która relaksuje podwodnymi dźwiękami i uspokajającą grą świateł. Poprawia też nastrój i zapobiega depresji. Kilka torów w zewnętrznym basenie sportowym pomaga przeciwdziałać oznakom zmęczenia i pobudza organizm do działania.

Bad Saarow, Brandenburgia

Saarow Therme, Bad Sarrow w Brandenburgii

Lecznicza moc torfu

Często wykorzystywany tu torf kąpielowy wydobywany jest niedaleko parku zdrojowego. Posiada kwasy huminowe, minerały i substancje zawierające estrogeny: prawdziwe zapasy ciepła, które korzystnie wpływają na krążenie krwi, mięśnie i stawy. Przebywanie w zasolonym powietrzu w oazie solnej, sauna, masaże ciała, długie spacery, małe turnieje golfowe czy zawody żeglarskie to pozostałe atrakcje Bad Saarow i gwarancja doskonałego relaksu.
Szczególna oferta to „We dwoje pod gwiazdami” (terminy: 27.9., 25.10., 29.11., 27.12. każdorazowo od godz, 20.30 do 22.00). Jest to kąpiel przy romantycznym świetle świec aż do późnych godzin nocnych, a potem kolacja pod gwiazdami z koktajlami. Cena: 76 euro/2 osoby.
Rezerwacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TERMA NATURTHERME TEMPLIN

To małe „morze” w Uckermark ma swoje własne pływy (przypływy i odpływy). Najpierw mieni się cicho i spokojnie na błękitnym tle, od czasu do czasu tryska ze wszystkich dysz, z czasem widać też rytmiczne fale.
Oddalone od Szczecina tylko o godzinę jazdy autostradą Termy Templin oferują moc atrakcji, które sprawią ci przyjemność. Jest to istny raj zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, które znajdą tu dużo zabawy i ucieczkę od codzienności. Wewnątrz znajduje się basen z falami i wodospadem, zjeżdżalnie i korytarz w grocie, basen z bąbelkami oraz trzy baseny solankowe o różnej temperaturze i stopniu stężenia solanki. Kąpiel w Krainie Przygód jest zabawą pierwszej klasy. Goście mogą również korzystać z całorocznego podgrzewanego basenu termalnego na wolnym powietrzu, wyposażonego w grotę skalną, gejzer i dysze masujące. Termy Naturtherme, Templin
Od poniedziałku do piątku (poza feriami i świętami) personel kąpieliska oferuje gimnastykę wodną, do której każdy może się przyłączyć. Zajęcia trwają ok. 10-15 min i odbywają się w godzinach: 10.25., 11.25., 14.25.
Po intensywnym rozgrzewaniu można odświeżyć się w różnych strefach Naturtherme Templin. Największą pobudzającą atrakcją jest studnia lodowa. W saunach przebywamy bez odzienia. Ośrodek oferuje cztery sauny wewnętrzne i trzy w ogrodzie saunowym. Ciało obciążone sztucznym ogrzewaniem wymaga odpoczynku. Odprężenie goście znajdują w strefach wypoczynku, przy nastrojowym kominku lub chłodnym napoju w Vital-barze.
http://pl.naturthermetemplin.com

NOCLEG W MARCHII BRANDENBURSKIEJ

Neuruppin – miasto leżące 60 km na północny zachód od Berlina w okręgu Ostprignitz-Ruppin. Od 1998 roku nosi imię najbardziej znanego poety Marchii – Theodora Fontane, któ ry urodził się tu 30.12.1819 roku. Innym znamienitym synem tego miasta jest architekt, urbanista i malarz Karl Friedrich Schinkel (13.03.1781). Również pisarka Eva Stittmatter (8.02.1930) jest rodowitą mieszkanką Neuruppin.
Neuruppin znany jest ze swych Arkuszy z Obrazkami (Bilderbogen) i klasycystycznego śródmieścia. Nad jeziorem Neuruppin położony jest Hotel Mark Brandenburg – luksusowy hotel SPA z termami im. Teodora Fontane. Wyposażone są one w saunę pływającą po jeziorze. Relaks z panoramicznym widokiem na wodę jest niezapomniany. Mówi się, że właśnie tu można delektować się najpiękniejszym widokiem na jezioro. Kto siedzi tutaj i przygląda się falom jeziora, zostawia za sobą w tyle szarą codzienność. W hotelu znajdują się trzy restauracje.
„Lieblingsauszeit” tak nazywa się oferta na czterodniowy wypoczynek (trzy noclegi), z której można skorzystać w czasie długich weekendów. Wtedy można delektować się wszystkimi atrakcjami hotelu i kompletnie pozwolić się rozpieszczać. Pływanie i korzystanie z sauny wedle humoru i ochoty, przechadzka po mieście, przejażdżki rowerowe wokół Ruppiner See a następnie posmakowanie regionalnych smakołyków w jednej z hotelowych restauracji. Do oferty należy też torba kąpielowa z płaszczem kąpielowym i ręczniki do sauny, bezpłatny dostęp do Internetu, kolacja i obfite śniadanie. Za pośrednictwem esky.pl można zarezerwować hotel już w Polsce. Inne oferty, również te krótsze, z jednym noclegiem i wizytą w termach także można tu znaleźć.
www.resort-mark-brandenburg.deResort Mark Brandenburg w NeuruppinResort Mark Brandenburg, pływająca sauna

Resort Mark Brandenburg, sauna

KOMPLEKS SPREEWELTEN W BAD LÜBENAU

Wizyta w w kompleksie Spreewelten to przygoda i wypoczynek w czystej postaci. Doskonała zabawa i aktywność w słońce i deszcz. Można tu pływać z prawdziwymi pingwinami w Spreewelten Bad. Widz z radością obserwuje, jak pingwiny poruszają się po mokrej powierzchni. Dzięki okularom do nurkowania wydają się być pod wodą bardzo blisko. Od razu widzi się, że czują się tu dobrze. W czasie karmienia opiekunka przedstawia pingwiny Humboldta po imieniu. Znają ten rytuał bardzo dobrze i nie mogą się doczekać, aby dostać swoją rybę.
Kąpiący się – mali i duzi – są mile widziani. Mogą (po wcześniejszym zgłoszeniu) razem z opiekunką zwierząt pomagać przy karmieniu Volti, Ronalda i Co. Na boisku wodnym dzieci krzyczą „ Woda marsz” i wspólnie obsługują dźwignie.
Ich rodzice w tym czasie odpoczywają, leżąc na wielkiej łące. Wewnątrz słychać odgłosy ze zjeżdżalni. Każdy odwiedzający może wybrać sobie światło i muzykę na czas zjazdów do wody. Inne atrakcje Wodnego Świata Spreewaldu to: basen z falami, Spreewald 360 st. i strefy dla najmłodszych.Spreewelten Hotel – Termy Brandenburgii

Sauna w Spreewelten

Gdy tylko wejdziesz do wydzielonego świata saun, twoje ciało automatycznie resetuje się. 14 różnych saun termalnych zaprasza na „wylewanie potów”. Szczególnie sauny z rzeźbami w wiosce saun inspirują zwiedzających typowym dla Spreewaldu stylem. Oryginalna rustykalna stodoła ze Spreewaldu z małymi strefami spokoju zachęca do relaksu. Cała strefa sauny zewnętrznej przypomina gospodarstwo rolne Spreewaldu z własną przystanią dla łodzi. Jest to miejsce, w którym ciało, umysł i dusza odnajdują harmonię.
Szeroka gama masaży i zabiegów wellness dopełnia program. Jeśli chcesz zostać dłużej, zarezerwuj pokój w hotelu Spreewelten. www.spreewelten.de/

SPREEWALDZKIE TERMY BURG

Solanka, sauna i ogórki spreewaldzkie. Witamy w Spreewald Therme Burg, jednej z najpiękniejszych i najnowocześniejszych łaźni termalnych Brandenburgii. Tutaj ogórek ze Spreewaldu jest wszechobecny. Znak firmowy Spreewaldu jest wykorzystywany nie tylko do produkcji kojących maseczek na twarz i dodatków pielęgnacyjnych do kąpieli. Prawdziwa atrakcja to inhalacje solankowe w dużej beczce po ogórkach. Oto typowy Spreewald.
Burg jest dawną wioską spreewaldzką i leży w środku ustanowionego przez UNESCO rezerwatu biosfery Spreewald. Solanka wytryska bezpośrednio poniżej SPA z głębokości 1350 m, obiecując relaksujące kąpiele solankowe, saunę i masaże. Do dyspozycji jest tu 8 basenów i zewnętrzny basen z ciepłą wodą. Jeśli chcesz przenocować w luksusowych warunkach, przejdź w płaszczu kąpielowym do hotelu Spreewald Thermenhotel (4 gwiazdki).
Termy Spreewaldu to solankowa łaźnia termalna oferująca komfortową atmosferę, nowoczesność, ciepło i spokój. Kąpiele, wellness, sauna i oferta fitness są autentyczne i niewątpliwie związane ze Spreewaldem. Zanurz się w innym świecie i ciesz się Spreewaldem wszystkimi zmysłami.
www.spreewaldtherme.de Spreewald Thermen Hotel w Brandenburgii

STEINTHERME W BAD BELZIG

Jest tu cicho, dużo spokojniej niż w innych łaźniach termalnych. Dzięki temu w Bad Belzig zapewniony jest szczególny relaks. Małe miasteczno z ok. 11 000 mieszkańców znajduje się w środku Parku Przyrodniczego Hoher Fläming. BadeWelt na obrzeżach miasta oferuje 6 basenów z solanką termalną i gorącą wodą, o łącznej powierzchni 750 m2. Znajduje się tu również kilka miejsc do odpoczynku i atrakcje takie jak: dysze do masażu, leżaki z bąbelkami i prysznic na kark. Nie można zapomnieć o LichtKlang Raum (pomieszczenie z świetlno-dźwiękowymi efektami). Dzięki mocy solanki jest solanka termalna w Bad Balziger istną studnią zdrowia. Zawartość soli w solance jest tu podobna do zawartości soli w Morzu Martwym (prawie 20%) i wypływa z dużych głębokości w temperaturze 30oC. Ten orzeźwiający eliksir wzmacnia serce i krążenie, rozluźnia mięśnie, stawy i kręgosłup, oczyszcza drogi oddechowe, ma pozytywny wpływ na skórę.
Ciepła solanka działa jak lekarstwo na wiele chorób, ale wspomaga również układ odpornościowy osób zdrowych, zwłaszcza w okresie zimowym.
Oferta specjalna: nocne saunowanie 18.10., 29.11., 13.12. Miłośnicy sauny mogą w te wieczory skupić się wyłącznie na swym wewnętrznym spokoju i równowadze. Kąpiel solankowa, wskazówki dotyczące świadomego odżywiania i relaksujący spokój pomagają osiągnąć wewnętrzne opanowanie i wzmacniają motywację do prowadzenia zdrowego stylu życia. Stosuje się też napary, aromatyczne i kojące masaże. Goście mogą odpoczywać do godz. 1.00 w nocy. Można też korzystać z kompleksu basenów BadeWelt. Od godz. 23.00 istnieje możliwość pływania bez strojów kąpielowych, nawet w pomieszczeniu Licht/Klang.
Relaks w „godzinie duchów” kosztuje zaledwie 4 euro więcej niż codzienna stawka.
www.steintherme.de

Steintherme Bad Belzig, Brandenburgia

Steintherme w Bad Belzig w Brandenburgii

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

 RMB Banner eSKY 300x400 240519

Perfect SPA Awards

Perfect SPA Awards 2019 grafika hotele

Perfect SPA Awards 2019 grafika daySPA

Phytomer 300x300nova group 2020BANER EDEN Thalgo hotele

 

Perfect SPA International

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Brandenburgia

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Hiszpania

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Europa

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Swiat

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele JEZIORA

polecane hotele MORZE

polecane KLINIKI DAY SPA

 

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

shutterstock 30510868