Facebook open

Lomi lomi to masaż hawajski, pierwotnie praktykowany w świątyniach przez kahunów, obecnie zaś coraz bardziej popularny w salonach Day Spa na świecie.

„Lomi” jest hawajskim słowem określającym masaż. Oznacza ono „ciskać” „ugniatać”, „pocierać”. W świątyniach hawajskich masaż Lomi Lomi połączony był ze świętym tańcem wykonywanym wokół ołtarza. Masażom tym towarzyszyły również wielogłosowe uzdrawiające pieśni. Był rytuałem przejścia służącym oczyszczeniu i rozpoczęciu nowego etapu w życiu. Przed kilku laty niektórzy kahuni zdecydowali się na odsłonięcie tajemnicy swojej tysiącletniej wiedzy. Najpierw nauczali LOMI LOMI w USA, skąd później techniki te trafiły do Europy. Obecnie masaż wykonywany jest również w Polsce, w coraz większej ilości obiektów Spa.masaz Lomi Lomi

Lomi Lomi łączy w sobie elementy masażu, tańca, śpiewu, ważną rolę odgrywają również olejki aromatyczne. Terapeuta do masażu wykorzystuje nie tylko swoje dłonie, ale i przedramiona oraz łokcie.

Lomi Lomi ma na celu poprawę stanu fizycznego i psychicznego pacjenta. Ma działanie głęboko relaksujące i odprężające, poprawiające krążenie i stabilizację układu nerwowego. Przywraca równowagę między duszą a ciałem. Reguluje oddech i poprawia krążenie.

Zalecany jest osobom cierpiącym na depresje lub o obniżonym nastroju. Wspomaga również leczenie bezsenności, nerwic i wielu innych zaburzeń psychosomatycznych.

Masaż Lomi Lomi z założenia przyjmuje holistyczne postrzeganie pacjenta, dlatego też aby jego działanie odniosło widoczne skutki,  pacjent musi być wewnętrznie przekonany do tej metody.


CZYTAJ WIĘCEJ....

ALCHEMIA ZDROWIA

ALFABET SPA: B – JAK BICZE SZKOCKIE

ALFABET SPA: P – JAK PRZECIWPRĄDY