facebook

Przygotuj się z EDENem na rodzinne wakacje w hotelach SPA! Sprawdź najciekawsze wakacyjne oferty, wybierz zabieg dla najmłodszych. Aktualne trendy w urodzie, zdrowiu i medycynie...

Eden 5 2016 okladka lr„Dzieci i ze­gar­ków nie można sta­le nakręcać – trze­ba im dać też czas do chodzenia”
Jean-Paul Sartre

Choć myśl znanego filozofa jest wychowawczo znacznie głębsza, przypomniałam ją sobie w kontekście urlopów i nadchodzących wakacji. Każdy potrzebuje chwili spowolnienia i odreagowania, szczególnie jeśli sprężyna jest już nakręcona do oporu…

Wiosenno-letni czas jest idealnym okresem do efektywnego odpoczynku – stąpania bosą stopą po ziemi. Ale też do pogłębiania naszych więzi rodzinnych, budowania relacji, na które w codziennym zabieganiu brakuje miejsca. Dlatego to wydanie EDENU dedykujemy osobom poszukującym pomysłów na magiczny rodzinny urlop, podczas którego będziemy mogli zrobić coś dla siebie (odkręcić sprężynę naszego wewnętrznego zegarka) i dla naszych bliskich.

Pomysł na „wakacje w SPA” jest tylko pretekstem. Przecież nie chodzi o poddawanie naszych dzieci poważnym zabiegom relaksującym czy upiększającym. To zabawa, ale zabawa mająca drugie dno. Jest okazją do budowania innych niż domowe relacji, po drugie – powinna uczyć mądrych, prozdrowotnych zachowań. Jakość naszego życia w dużej mierze zależy od nas samych. Warto tę prawdę wpajać od najmłodszych lat.

11 czerwca obchodzić będziemy kolejny Global Wellness Day – święto zdrowego stylu życia. To dzień, w którym w tysiącach miejsc na całym świecie mówić się będzie o życiu w stylu wellness – idei, która od lat przyświeca Magazynowi EDEN. Każdy z nas może zrobić tego dnia coś dobrego dla siebie i dla innych – od przesłania uśmiechu i obniżenia poziomu stresu, po organizację konkretnych zajęć, ćwiczeń, wykładów. Także polskie ośrodki SPA angażują się w tę ideę (więcej na: www.fundacjaspa.org).

A dowodem na to, jak różne aktywności mogą wpływać na jakość naszego życia jest nowy trend upowszechniający ćwiczenie jogi, jako uznanej przez zachodnią medycynę terapii wspierającej powrót do zdrowia. Czy zwróciliście uwagę na okładkę tego wydania EDENU? Dla mnie jest bardzo symboliczna – warto dbać o siebie, o swoje zdrowie, by żyć dla kogoś, ale trzeba też – i to od najmłodszych lat – uczyć aktywnego, zdrowego stylu życia, by dać naszym dzieciom narzędzia do budowania lepszej przyszłości.

I z tym przesłaniem zostawiam was nad planami tegorocznych wakacji…

Redaktor Naczelna
Katarzyna Sołtyk

W numerze znajdziecie:

Brandenburgia – Brama do przygody, czyli rodzinne lato tuż za zachodnią granicą

Sielskie wakacje na Wzgórzach Dylewskich

Rodzinne wakacje w SPA – Polecamy pakiety w hotelach SPA, w górach, nad morzem, nad jeziorami...

Chaotyczna perfekcjonistka – Spotkania w EDENIE z Patrycją Piekutowską, wybitną polską skrzypaczką

Mama i dziecko w SPA – Bezpieczne zabiegi dla przyszłych mam i dla dzieci

Słodki wróg skóry, czyli glikacja i sposób na nią, czyli AGE BREAKER

Trądzik – nie tylko dla młodzieży

Migdał – Król orzechów

Joga na receptę, czyli nowy trend w medycynie Zachodu

a także... KONKURS – DWÓR OLIWSKI, czyli wygraj pobyt dla 2 osób w SPA

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele GORACH

Nasze magazyny i albumy

polecane KLINIKI DAY SPA

RZ interbad2018 Banner statisch 300x300px e

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA Awards 2018

baner Perfect SPA Awards 2018

banery Perfect SPA Hiszpania 

banery Perfect SPA Czechy

Pobierz E-Book

 

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

01

Cytat tygodnia

SPAeden pl