facebook

Wakacje to czas letnich zapachów, podróży i rozkoszy. W lipcowym EDENIE proponujemy więc masę wakacyjnych tematów, m.in. podróż lawendowym szlakiem po świecie i Atrakcje na wakacje! - czyli nietuzinkowe propozycje dla dużych i małych w polecanych hotelach SPA.

OKLADKA 7 2016Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.
Mark Twain

To piękne motto na urlopowy sezon… I jeszcze ta myśl Lao-tzu, że nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku…

Kiedy redagowaliśmy dla Was to wydanie Edenu, wypełnione podróżami w poszukiwaniu perfekcyjnych miejsc, klimatów i hoteli, przypominały mi się moje podróże, te odległe, wielomiesięczne, pełne niepewności, co przyniesie następny dzień. Pomyślałam, że ja swoją porcję doświadczeń na „następne dwadzieścia lat” mam zgromadzoną. A teraz już inny czas, inne wyzwania, inne życie… Ale zaraz przyszło ukłucie w sercu: ta droga nie może być zamknięta! To jeszcze nie koniec!

Bo po pierwsze – marzenia, które trzeba mieć, by w jasnych barwach widzieć kolejne dwadzieścia lat. Po drugie – tyle pięknych, wspaniałych miejsc jest tuż obok nas, wcale nie tysiące kilometrów od domu. Do nich także trzeba podróżować. A po trzecie – są jeszcze podróże w głąb siebie, odkrywanie własnych słabości i możliwości.

Do tych ostatnich zainspirowała mnie Paulina Holtz, bohaterka Spotkań w Edenie, która każdego dnia odbywa takie podróże, nieustannie się rozwijając. A inne wyzwania, związane z wyglądem, zdrowiem, relacjami z ludźmi? Tak trudno odważyć się na pierwszy krok, wytrwać w tej podróży do zmiany. Ale przecież: nawet najdalsza, najtrudniejsza podróż zaczyna się od pierwszego, małego, kroku. A ten na pewno możemy zrobić!

Wakacje są naturalnym czasem odkrywania nowego, zarówno w sensie fizycznym, jak i duchowym. Mam nadzieję, że w lipcowym EDENIE znajdziecie inspiracje do jednych i drugich podróży…

Redaktor Naczelna, Katarzyna Sołtyk

A w numerze znajdziecie m.in.:

– Hit lata – Plaże Zielonej Hiszpanii!
– Na lawendowym szlaku, czyli lawendowe podróże oraz moc lawendy w kosmetykach, kuchni i... sercu;
– Atrakcje na wakacje, czyli wakacyjne atrakcje w polecanych hotelach SPA;
– Szlakiem natury i kultury przez Saksonię
– Kobieta w biegu – Znana aktorka, Paulina Holtz, opowiada nam o tym, jak dbać o ciało – jedyny dom duszy, jaki posiadamy;
– Jasne jak słońce? – czyli 10 pytań, które wciąż sobie zadajemy, kupując preparat z filtrem;
– Przedstawiamy jedzenie, które spala tłuszcz;
– Chudnij cudnie – dlaczego najłatwiej odchudzać się latem?
i wiele innych...

EDEN dostępny jest w dobrych salonach prasowych (Empik, Inmedio, Ruch), PRENUMERACIE oraz hotelach SPA, daySPA, klinikach, salonach i gabinetach w całej Polsce.