facebook

Na początku października pojawił się całkiem Nowy EDEN - z nową szatą graficzną, nowymi, ciekawymi tematami i przede wszystkim z nowym redaktorem naczelnym Jarosławem Kretem.

Znany dziennikarz, podróżnik i „pogodynek”, Jarosław Kret, od trzech lat współpracował z Magazynem Eden i był ambasadorem konkursu Najpiękniejsze SPA. Wcześniej zaś, jako autor programu telewizyjnego „Polska według Kreta” (120 odcinków) cały sezon poświęcił Uzdrowiskom i SPA, prezentując je jako polski skarb narodowy. Temu tematowi poświęcił też pierwszy wstępniak opublikowany na łamach magazynu EDEN:

Jaroslaw Kret Eden„O tempora! Co za czasy! Turystyka w krajach basenu Morza Śródziemnego zamarła. Dokąd na wakacje? Nawet oblegana zazwyczaj przez naszych rodaków Chorwacja nie słyszy polskiej mowy w takim natężeniu, jak to niedawno bywało. Polskie rodziny, reagując na niepewną sytuację w krajach śródziemnomorskich, zaraz po otrzymaniu wypłat z programu 500+, ruszyły poznawać nasz kraj. Tegoroczne wakacje to były istne żniwa dla krajowej turystyki. Nawet – luksusowa przecież – turystyka SPA i wellness osiągnęła niespotykaną dotychczas frekwencję. Czyżbyśmy w końcu uwierzyli w turystyczne zalety naszego kraju? Jak przekonać do nich innych?
A gdyby tak przeznaczyć 20 miliardów złotych na rewitalizację perełek turystycznych w naszym kraju? Zacznijmy od wyjątkowych miejscowości uzdrowiskowych. Mamy ich 45. To prawdziwe bogactwo, z którego nie zdajemy sobie sprawy. W ciągu dwóch lat można by za wspomniane pieniądze zrobić z nich perełki na miarę Karlovych Varów czy Baden Baden. A potem, przez następne trzy lata, rewitalizujmy po kolei wszystkie atrakcje turystyczne np. miejscowości z wyjątkowego na skalę światową szlaku krzyżackich zamków, wśród których jest opisywany w aktualnym Edenie Reszel – powolne miasteczko należące do międzynarodowej sieci Cittaslow.
A kogo zaprosimy do naszych uzdrowisk i SPA rozsianych po całej kwitnącej turystycznie Polsce? Oprócz Polaków, którzy jeszcze chętniej zostaną w kraju, przyjadą Rosjanie, Niemcy i inni obywatele Unii, ale przede wszystkim powinniśmy otworzyć się na jeden z najbogatszych, najbardziej zapracowanych narodów świata – Chińczyków. W Chinach czekają dziesiątki milionów turystów. I wtedy zamiast koncentrować się na budowie fabryk samochodów w końcu skoncentrujemy się na budowie największej europejskiej potęgi turystycznej i zachowaniu najczystszego środowiska naturalnego Europy”.

Redaktor Naczelny

Jarosław Kret

A co znajdziecie w całkiem nowym EDENIE?

Eden 10 2016Jarosław Kret oraz Katarzyna Sołtyk polecają Ustkę;

Marek Zakrzewski zabierze Was na Weekend z klasą, czyli luksusowym Mercedesem do równie luksusowego Hotelu Mikołajki na Ptasiej Wyspie;

Zabierzemy Was też w Szampańską podróż po świecie - czyli z lampką wina, szklaneczką whisky, kieliszkiem rumu... oraz do Powolnych Miasteczek, a właściwie do jednego, konkretnego, pierwszego polskiego Cittaslow - Reszla;

Jest też kilka męski tematów:

Zabiegi SPA dla panów - kąpiel w piwie, masaż kamieniami, ajurweda dla mężczyzn i wiele innych - nasze propozycje, miejsca, porady;

Piękni gruboskórni, czyli pielęgnacja męskiej skóry;

Po co nam adrenalina?

a także:

Regeneracja po lecie

Imperium piękna - prezentacja kutowej marki Elizabeth Arden

Herbaciane rytuały i Idealna filiżanka herbaty z Newby

Sowa kontra skowronek - czy na pewno Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje”?

Chudnij cudnie - Jak chudnąć zdrowo i aktywnie - Przykazania dla Niej i dla Niego;

Sport dobry na wszystko;

Wydarzenia, nowości oraz Polecane hotele i kliniki SPA

Drukowany Eden dostępny w dobrych salonach prasowych (Empik, Inmedio, Ruch...). Wersja elektroniczna dostępna po zapisaniu się do darmowego newslettera na portalu SPAeden.pl.

 

 

polecane hotele spa poziome

polecane kliniki i DaySPA2

RZ interbad2018 Banner statisch 300x300px e

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA Awards 2018

baner Perfect SPA Awards 2018

 

Pobierz E-Book

 

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

NOVA-GROUP-EDEN-BANNER-2017-2

01

Cytat tygodnia

SPAeden pl