Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Woda to eliksir życia i najważniejszy składnik pokarmowy. Nie może jej zabraknąć, jeśli chcemy być zdrowi, szczupli, piękni, pełni energii... Oto dziesięć wskazówek dr Doroty Wydro, jak obchodzić się z wodą?

woda zdrowie SPAeden pl1. Każdy dzień rozpocznij od wypicia szklanki wody, która pobudzi krążenie, trawienie i metabolizm oraz układ nerwowy. Żeby nie zapomnieć – trzymaj butelkę obok łóżka.

2. Nie można napić się „na zapas”. Nadmiar wody wzmaga wydalanie potu i diurezę (wydzielanie moczu). Dlatego pij co godzinę-dwie, najlepiej małymi łyczkami. Rozstaw butelki w widocznych miejscach – na stole w kuchni, w pokoju, na biurku w pracy.

3. Jeśli woda Ci nie smakuje – nie katuj się. W sklepach dostępne są wody z aromatem cytryny czy pomarańczy, a poza tym możesz ją „okrasić” plasterkiem cytryny, listkiem mięty czy odrobiną niesłodzonego syropu owocowego.

4. Nigdy nie czekaj aż poczujesz pragnienie – po prostu pij wodę przez cały dzień.

5. Pamiętaj, że woda też może sie „popsuć”, dlatego naucz się ją przechowywać – w suchym miejscu, z dala od światła, najlepiej, szczególnie po otwarciu – w lodówce. Starannie ją zakręcaj, bo dostęp powietrza sprzyja rozwojowi bakterii i pleśni. Wodę oligoceńską ze źródła powinno się wypijać w ciągu 1-2 dni.

6. Najlepiej pij wodę chłodną, o temp. 10°C.

7. Jeśli pijesz alkohol lub napoje zawierające kofeinę, nie zapominaj o wodzie. Naucz sie popijać kawę i wino szklanką wody.

8. Woda pobudza, ale i uspokaja. Dlatego rano weź chłodny prysznic, a wieczorem relaksującą kąpiel. W torebce miej zawsze aerozol z wodą do twarzy, szczególnie przydatny w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach.

9. Spalaj kalorie w wodzie – nic tak nie działa na wszystkie grupy mięśniowe jak pływanie, aerobik w wodzie, czy wodne masaże lub bicze.

10. Bądź przyjazna dla wody – nasza planeta nie cierpi na jej nadmiar. Dlatego napraw cieknący kran, kup oszczędną pralkę i spłuczkę.

baner Norden Cosmetics

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz