fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Dominikana - Zostań królem fal

W liście do hiszpańskiej królowej pisał: „To najpiękniejsze miejsce, jakie widziało ludzkie oko”. Tak Krzysztof Kolumb dzielił się wrażeniami z bajkowej krainy, zwanej dzisiaj Republiką Dominikańską.

Smukłe palmy kokosowe rzucające cień na delikatny biały piasek rozgrzany gorącym słońce – tak najkrócej opisać można piękno dominikańskich plaży w Bávaro, Bayahibe czy na Isla Saona. Naturalna plaża na półwyspie Samaná – Playa Rincón – należy do grupy TOP50 plaży na świecie, z kolei wysepka Cayo Levantado wystąpiła kilkakrotnie w reklamach. Urlop w Republice Dominikańskiej to nie tylko leniuchowanie nad wodą – poszukiwacze przygód mogą odkrywać 19 parków narodowych, bezludną plażę Bahía de las Aguilas czy zanurkować w wodzie pełnej korali i kolorowych ryb lub wraków z okresu kolonializmu.

Merengue Festival odbywający się co roku w Santo Domingo, kolorowe karnawały w La Vega czy Santiago – to tylko przykład fiest, w czasie których poznać można dominikańskie tradycje, muzykę czy jedzenie. Miłośnicy windsurfingu z całego świata spotykają się na plaży Cabarete, gdzie co roku walczą o tytuł Króla Fal.

Jeśli chodzi o zakwaterowanie, wybierać można spośród kurortów all-inclusive międzynarodowych sieci, luksusowych hoteli butikowych, apartamentów, aż po hostele i campingi. Trend ostatnich lat to hotele „adults only“, które skupiają się na dorosłych klientach (16+) i oferują całodobową obsługę all-inclusive. Alternatywą dla międzynarodowych kurortów są hotele butikowe, które oferują klientom absolutną prywatność.


www.godominicanrepublic.com
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W Andaluzji rok nie składa się z miesięcy i tygodni, ale z kolejnych fiest.
W Andaluzji nie można zaliczać kolejnych atrakcji, pędząc z przewodnikiem w ręku.Na Andaluzję trzeba mieć czas. Smakować ją każdym zmysłem z osobna i wszystkimi razem. Tak też jest z andaluzyjskimi miastami.
Argentyna to jeden z najbardziej niezwykłych krajów, położony na krańcu świata. Tutejsze spektakularne krajobrazy mogą zawrócić w głowie. A rytm życia wyznaczają wino, wiatr wiejący nad pampą i wszechobecne tango.
W Bangkoku nigdy nie jest nudno – ani za dnia, ani w nocy. Lecz tym, co sprawia, że pobyt w mieście jest naprawdę wyjątkowy, są Tajowie – naród, który ponad wszystko umiłował przyjemność i harmonię.
reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor