fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

WORLD WELLNESS WEEKEND – Światowy Weekend Wellness

Jean-Guy de Gabriac, francuski ekspert branży SPA i wellness pokazuje symbol World Wellness Weekend.

18 i 19 września 2021 roku 133 kraje świata celebrują World Wellness Weekend – Światowy Weekend Wellness. Radosne święto, którego celem jest przypominanie, jak ważne w życiu jest dobre samopoczucie każdego z nas.

Słowo WELLNESS (z ang. dobre samopoczucie) na stałe zagościło już w polskim języku. Wkradło się do psychologii, hotelarstwa, fitnessu, medycyny, urody, kosmetologii i turystyki. Wellness to filozofia życia, to harmonia między twoim ciałem, a tobą samym. Wellness to świadomy wybór stylu życia, w którym zwracamy uwagę na to co jemy, co kupujemy, w jaki sposób śpimy, jak pracujemy, jak relaksujemy się i spędzamy czas wolny, jak dbamy o utrzymanie naszego ciała w zdrowiu i sprawności oraz jak dbamy o otaczające nas środowisko. Wszystko po to, aby zachować równowagę, która pozwoli nam jak najdłużej cieszyć się życiem i zdrowiem.World Wellness Weekend

Nie ma żadnych wątpliwości, że dzisiaj wellness jest nam potrzebny bardziej niż kiedykolwiek. Potrzebujemy dobrego samopoczucia – fizycznego, psychicznego, emocjonalnego i społecznego. Bardziej też niż kiedykolwiek musimy wzmacniać nasz układ odpornościowy, a osiągniemy to właśnie przez zdrowy i aktywny tryb życia oraz chwile spokoju i wytchnienia, które musimy znaleźć dla siebie każdego dnia. Wellness nie tylko pomaga nam dobrze i zdrowo żyć, ale także prawidłowo rozwijać się. Taki jest też cel Światowego Weekendu Wellness (World Wellness Weekend), który już po raz piąty będzie obchodzony w weekend 18-19 września 2021 r.

Inicjatorem akcji jest Jean-Guy de Gabriac, francuski ekspert branży SPA & Wellness, dlatego we Francji mnóstwo obiektów – hoteli, day SPA, szkół jogi i mindulness oraz klubów fitness i sportowych co roku zgłasza swój udział w akcji i organizuje bezpłatne i łatwo dostępne wydarzenia, których celem jest edukacja, zabawa, inspiracja i zarażanie innych ideą życia w stylu wellness. W ciągu pięciu lat do akcji dołączyły już 133 kraje. W tym roku swój udział zadeklarowało ponad 2000 obiektów i firm w 982 miejscowościach świata. Polska uczyniła to po raz pierwszy w 2018 roku, ale do tej pory nie zyskała zbyt wielu chętnych do radosnego celebrowania Światowego Weekendu Wellness. Mamy jednak nadzieję, że idąc z duchem czasów i potrzeb, wkrótce i u nas, zwłaszcza w branży SPA & Wellness idea zyska wielu naśladowców.

World Wellness Weekend (WWW) jest wydarzeniem pro-bono. Przez te dwa dni, od wschodu słońca na Fidżi (18 września) do zachodu słońca na Hawajach (19 września) hotele, SPA, termy, kluby sportowe i fitness, studia jogi na całym świecie jednoczą się w promocji zdrowego stylu życia poprzez organizację bezpiecznych, zabawnych i - co ważne - bezpłatnych zajęć wellness. Są wśród nich wspólne ćwiczenia fitness po okiem instruktora na świeżym powietrzu (lub online), sesje jogi, warsztaty mindfulness lub zdrowego żywienia. Organizatorzy mają nadzieję, że działania te zainspirują i wzmocnią miliony ludzi, którzy będą mogli cieszyć się lepszym zdrowiem i witalnością.

Pięć lat temu, pomysłodawcy tej akcji doszli do wniosku, że we współczesnym konsumpcyjnym społeczeństwie, szukającym w czasie wolnym wyłącznie rozrywki, w branży wellness jest zbyt dużo moralizatorstwa, a zbyt mało zabawy. Misją World Wellness Weekend jest promowanie zabawnych, kreatywnych i oryginalnych działań Wellness. Takich, które nie straszą, ale edukują przez zabawę. Podnoszą morale, uruchamiają przepływ hormonów przyjemności (serotoniny i oksytocyny) i prowadzą do wzbogacenia naszego stylu życia o więcej wellnessowych elementów.

W tym roku w wielu spośród tych wydarzeń odbywających się na krańcach świata będzie można uczestniczyć osobiście – podczas sesji online. Może to pomoże Polakom zarazić się tą ideą i już za rok sami będziemy organizować wspaniałe wydarzenia promujące życie w stylu wellness.

 

Wyszukiwarka wydarzeń w ramach Worlds Wellness Weekend

I pamiętaj...

Wszysy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili, gdy zdajemy sobie sprawę, że mamy tylko jedno. (Konfucjusz)

 

CZYTAJ TEŻ:

WELLNESS W EPOCE SMARTFONÓW

NASZE WYDAWNICTWA

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Prawa 5 - Perfect SPA Zakończenie

logo SPAeden.pl

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor