fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Nos spod igły

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym to idealny zabieg dla osób, które boją się nieodwracalnych zmian. W trakcie zabiegu pacjent ma wpływ na swój wygląd - efekty obserwuje w lustrze i zgłasza uwagi. Po kwadransie wychodzi z ładnym, proporcjonalnym nosem. 

Podczas zabiegu niechirurgicznej korekty kształtu nosa wykorzystuje się wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. Od wielu lat wykorzystuje się go do wypełniania fałdów nosowo-wargowych, skroni, uwypuklenia policzków. Po wstrzyknięciu kwasu o konsystencji zbliżonej do galaretki, lekarz modeluje substancję, ugniatając ją tak, by przybrała pożądany kształt. Zabieg nie jest bolesny, gdyż standardowo stosuje się krem znieczulający, a sam preparat ma w składzie lignokainę, która uśmierza ból. 
Należy pamiętać, że użycie wypełniacza poprawia nos na zasadzie „optycznego” oszukiwania tzn. iniekcja kwasu hialuronowego nie niweluje krzywych kości, a jedynie poprzez plastyczną zdolność do formowania zmienia wygląd nosa.
Zabieg nadaje nosowi ładne proporcje. W ten sposób można też zlikwidować lub zmniejszyć garb, zniwelować „siodełko”, a ponadto czubek nosa delikatnie unieść – z wiekiem często opada i sprawia, że twarz ma zasępiony wygląd. 
Istotne jest, by zabieg ten wykonywał doświadczony lekarz. W przypadku korekty tzw. garba nosa cała tajemnica  polega na wstrzyknięciu preparatu w trzech miejscach - przed i za garbem oraz na koniuszku nosa. W ten sposób nos uzyskuje ładny kształt, a defekt wybrzuszonej kości jest subtelnie ukryty.
Modelowanie nosa wypełniaczem wymaga nie tylko wprawnej ręki. Aby uzyskać zamierzony efekt trzeba też mieć wyczulony zmysł estetyczny. Ładny nos to taki, który będzie odpowiadał proporcjom twarzy, harmonijnie zagra z naszymi rysami i mimiką.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu nie różnią się od tych, które dotyczą stosowania kwasu w innych miejscach ciała. Standardowo nie wykonuje się go podczas ciąży, karmienia, a także wtedy, gdy skóra w tym miejscu zmaga się z infekcją. Należy powstrzymać się od przyjmowania aspiryny, trzeba też unikać alkoholu. Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu w ok. 80%. Przez dwa tygodnie preparat jeszcze się uplastycznia i układa. Po tym czasie pacjent zgłasza się do gabinetu na konsultacje. To jest moment na ewentualne korekty, które powinny być wliczone w cenę zabiegu.
Bezpośrednio po zabiegu nie ma śladów, następnego dnia nos może być nieco powiększony, ale na tyle subtelnie, że większość osób tego nie zauważy. Efekt korekcji utrzymuje się przez około rok.
Cena ok. 1000-1500 zł

PARTNERZY NAJLEPSZYCH SPA

Społeczność

reklama
NASZE WYDAWNICTWA

Perfect SPA Awards

logo SPAeden.pl

Wydawca portalu: Semana Sp. z o.o.

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor