Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Przynajmniej połowa z nas to ozdrowieńcy. Zdumiewające wyniki badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w uzdrowisku Muszyna  – podaje Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP

Gmina Muszyna (woj. małopolskie), w trosce o bezpieczeństwo i przeciwdziałając rozprzestrzenianiu się epidemii COVID-19, poddała testom na obecność przeciwciał koronawirusa nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkół i przedszkoli w Muszynie. Wyniki badań okazały się zaskakujące! Aż 65% z osób przebadanych ma już wytworzone przeciwciała. Tylko niewielki odsetek osób, które poddały się testom wiedział, że przechorował COVID-19. Dla zdecydowanej większości wyniki badań były dużym zaskoczeniem.

Kilka tygodni wcześniej podobna sytuacja miała miejsce w jednej z dużych sądeckich firm – Newagu. Jak pisał lokalny dziennik Firma Newag (Nowy Sącz) przebadała 1354 pracowników. Okazało się, że aż 697 z nich posiadało już przeciwciała. Stanowi to ponad 50 % załogi, z której w ciągu ostatnich 10 miesięcy zaledwie ok. 150 osób wiedziało, że są zakażeni koronawirusem. O wielu innych przypadkach i zbliżonym procencie pozytywnych wyników badań słyszymy i czytamy na bieżąco.

W tej sytuacji zasadnym wydają się pytania:
1) Czy słuszny jest tak głęboki lockdown i tak rygorystyczne obostrzenia dla gospodarki?
2) Czy nie należy zmienić kolejności szczepień w szkołach?
3) Czy nie powinno się podjąć decyzji o stacjonarnym uruchomieniu nauki w szkołach?
4) Czy nie należy zastanowić się nad zmianą strategii walki z koronawirusem?

Wydaje się, że Rada Medyczna jako organ pomocniczy premiera Mateusza Morawieckiego do spraw COVID-19 oraz inni eksperci powinni zwrócić szczególną uwagę na te i inne wyniki badań i przeanalizować powyższe sytuacje, być podjąć właściwe decyzje o przygotowaniu nowej strategii walki z COVID-19. W obecnej sytuacji należy również z innej perspektywy spojrzeć na obowiązujące w naszym kraju obostrzenia wobec działalności turystycznej i uzdrowiskowej.

Źródło informacji: SGU RP/PAP

Czytaj też:

PRAWIDŁOWE ODDYCHANIE WZMACNIA ORGANIZM I POPRAWIA ODRPONOŚĆ

W dobie Covid-19 maleje aktywność fizyczna Polaków

(JH Splash Screen) – Hello, I am just some sample content to show on your Splash Screen. Feel free to enter any HTML markup in here or pick an article from the list to the left.