Facebook open

Pośród wielkopolskich pagórków i jezior polodowcowych wiele miejsc pamięta czasy pierwszych Piastów, kiedy rodziła się Polska. Ziemia Lubuska to dzisiaj kraina mlekiem, miodem i winem płynąca. Na kujawach zaś można się wyleczyć w Ciechocinku lub zakosztować najlepszych pierników świata w Toruniu.

 Od czego zacząć wędrówkę po Wielkopolsce? Najlepiej od początku. Tylko gdzie tego początku szukać? W Kaliszu – najstarszym polskim mieście? Pod najstarszymi i najcenniejszymi polskimi drzwiami w katedrze gnieźnieńskiej? A może na Ostrowie Tumskim
w Poznaniu, gdzie odkryto relikty przedromańskiego palatium Mieszka I, świadczące o tym, że miasto pełniło rolę głównego grodu na długo przed ustanowieniem Gniezna formalną stolicą państwa Piastów. A jak już znudzi nam się nieco historia, na smakoszy czekają słodkości w Toruniu i wyborne wino na Lubuskim Szlaku Wina i Miodu.

KONIECZNIE TRZEBA:Polska na weekend Biskupin

  • Poznać początki państwa polskiego na Szlaku Piastowskim: w Gnieźnie, Poznaniu, Ostrowie Lednickim, Gieczu i Kruszwicy oraz czasy jeszcze bardziej zamierzchłe w Biskupinie.
  • Przemierzyć szlaki Wielkopolskiego Parku Narodowego konno, pieszo czy na rowerze. Park uchodzi za żywe muzeum form polodowcowych, pełno tu pagórków, jezior i porzuconych przez lodowiec głazów.Polska na weekend Kurnik
  • Zachwycić się pałacem i arboretum w Kórniku z najbogatszą w kraju kolekcją drzew i krzewów. Tutaj powiedzenie „gruszki na wierzbie” nabiera nowego znacznia. Rośnie tu bowiem grusza wierzbolistana – drzewo mające liście wierzby i owoce gruszy.Polska na weekend Torun
  • Spróbować najsmaczniejszych pierników świata w Żywym Muzeum Piernika w Toruniu.
  • Odetchnąć solanką w Ciechocinku Tutaj znajdują się największe tężnie świata, o wysokości 16 m i łącznej długości 1741,5 m.

WARTO RÓWNIEŻ:Polska na weekend Wiezba rogalin

  • Policzyć dęby w Rogalinie Kiedy liczono je po raz ostatni, było ich 1435, z czego 860 uznano za pomniki przyrody.
  • Wybrać się szlakiem lubuskich winnic Ziemia Lubuska to region z winnymi tradycjami już od czasów średniowiecza.
  • Przejechać się Piękną Heleną ta posapująca piękność od 1937 roku wyrusza z Wolsztyna – jedynej czynnej parowozowni w Europie, istniejącej od 1907 roku.

MOŻNA TEŻ:Polska na weekend Pozna

  • Odwiedzić największe podziemne miasto w Polsce Międzyrzecki Rejon Umocniony składa się ze stu obiektów fortyfikacyjnych połączonych podziemnymi tunelami.
  • Poddać się zabiegom SPA z winem w roli głównej w Głęboczku, Pałacu Mierzęcin i Sierakowie.Polska na weekend Swieto swiatla Torun

 CZYTAJ WIĘCEJ...

MIEJSCE SPEŁNIAJĄCE MARZENIA - AFRODYTA SPA & WELLNESS RESORT

Wymarzone wakacje w górach

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA Awards

Phytomer 300x300nova group 2020BANER EDEN Thalgo hotele

 

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

shutterstock 30510868