Facebook open

baner Perfect SPA Awards 2019 glowny

Naparzanie, czyli spektakularna podróż do krainy błogiego ciepła i rozkosznego aromatu. Gwarantuje doskonały relaks i silne pobudzenie zmysłów… Hotel Krasicki w każdy wtorek zaprasza na prawdziwe rytuały saunowania.

Tekst: Sylwia Zagórska

saunowanie hotel krasicki 1

Saunowanie to znany od wieków sposób na odpoczynek, relaks i regenerację sił. Twoim przewodnikiem w ceremonii jest Sauna-Mistrz, czyli mistrz naparzania nazywany też gospodarzem nagości. Zadba o właściwą temperaturę i wilgotność, w odpowiednim momencie poleje wodą rozżarzone kamienie, właściwie i w spektakularny sposób rozprowadzi we wnętrzu sauny przy pomocy ręcznika gorące powietrze.

Znam wiele osób, które bardzo długo nie lubiły saun. Twierdziły, że jest im duszno, nie mają czym oddychać i w ogóle boją się, że zemdleją. Przekonały się dopiero wtedy, gdy po raz pierwszy wzięły udział w prawdziwym rytuale saunowania. Scenariusze są różne, zależne od doboru zapachów, olejków i preparatów. Ale efekt zawsze ten sam – błogie odprężenie i regeneracja sił.

saunowanie hotel krasicki 2W Centrum Wellness w znanym warmińskim Hotelu Krasicki w każdy wtorek odbywają się seanse saunowania:

  • Pierwszym etapem jest pobyt w saunie, dzięki któremu ciało zostaje przygotowane do peelingu (5 minut).
  • Sam seans rozpoczyna się peelingiem ciała (samodzielna aplikacja) z wyciągiem z zielonej herbaty, która ma silne właściwości odtruwające, remineralizujące i odżywcze. Zawarte w peelingu kryształki soli morskiej są tak wypolerowane, by zapewniać głębokie a zarazem delikatne złuszczanie.
  • Kolejnym etapem jest „Strumień wrażeń”, czyli rytuał obmywania.
  • Potem następuje spektakularna ceremonia gorących aromatycznych ręczników.
  • Zwieńczeniem jest chłodzący rytuał lodowy – Rześkie pobudzenie. Lód przynosi orzeźwienie, a skóra jest odżywiona i ujędrniona.
  • Na zakończenie degustacja orzeźwiającego „Zastrzyku energii” w postaci bezalkoholowego drinka Mojito.

saunowanie hotel krasicki 3

Miejsce: Centrum Wellness w Hotelu Krasicki (Lidzbark Warmiński)
Czas: 30min
Cena: 50 zł/os.
Maksymalna ilość osób: 5