Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

W Bangkoku nigdy nie jest nudno – ani za dnia, ani w nocy. Lecz tym, co sprawia, że pobyt w mieście jest naprawdę wyjątkowy, są Tajowie – naród, który ponad wszystko umiłował przyjemność i harmonię.

Tekst: Hubert Borucki

 

Obowiązkowy punkt programu podczas pobytu w mieście to korzystanie z masaży, które nigdzie nie smakują tak, jak w Tajlandii. Miałem okazję napawać się nimi w pięciogwiazdkowych hotelach, eleganckich obiektach, na prowincji, w przyszpitalnym zakładzie oraz na ulicach miasta. Niezależnie od miejsca i ceny (od 10, 25, 50 do 180 zł za godzinę) poziom usług jest bezkonkurencyjny, a efekty przekraczają wszelkie oczekiwania. I choć zapewne każdy Taj wyssał talent do masowania z mlekiem matki, umiejętności całej rzeszy specjalistów nie są przypadkowe – kończą oni odpowiednie kursy, studiują anatomię, odbywają kilkusetgodzinne praktyki, łączą tradycyjne metody z osiągnięciami współczesnej medycyny. Sami Tajowie pytani o sekret skuteczności ich masażu odpowiadają krótko – gościnność.


Przyjemność na ostro
Jedzenie w Tajlandii stanowi towarzyskie wydarzenie. Nikt tutaj nie jada sam w domu. Od godzin popołudniowych do późnych nocnych uliczne stoiska gastronomiczne i wykwintne restauracje zadziwiają różnorodnością oferty. Można dostać wszystko – od grillowanej szarańczy, przez kurze łapki, parówki, ryby, kurczaki, po kalmary. Uwaga początkujący! Nie zamawiajcie dania ostrego. Europejski, niewprawny żołądek musi nauczyć się, że istnieją niewyobrażalne dla niego stopnie ostrości, do których trzeba się przygotowywać stopniowo. Ci, którzy boją się, że tajskie jedzenie wypali im kubki smakowe, powinni spróbować pad tai – mieszanki makaronu z wieprzowiną, krewetkami (można dostać wersję wegetariańską), jajkiem, tofu, doprawionej sokiem z limonki oraz tajską bazylią i kolendrą.

Smacznie i różnorodnie


W tajskich restauracjach można wybrać „zwierzynę” i zaordynować sposób jej przygotowania. Świetnie smakują owoce morza przygotowane na grillu. Tajowie grillują od zawsze i robią to naprawdę dobrze. Koszty posiłków są tak zróżnicowane, jak asortyment. 
Na ulicznych stoiskach za 10 zł można zjeść potrawy o dziwnym wyglądzie, lecz cudownym smaku. Radzę jednak unikać wołowiny, która jest tu twarda, żylasta i jedzenie jej jest bardziej męczące, niż przyjemne. Wybieram blisko półmetrowego kalmara i krewetki królewskie wielkości niewielkich bananów. 
Na zakończenie talerz pełen owoców – kolorowych, smacznych, soczystych. Pycha!

240 metrów nad ziemią


Idealne miejsce w Bangkoku na kolację przy spektaklu zachodzącego słońca? Moim zdaniem The Dome@Lebua Hotel. Na 64. piętrze, 240 metrów nad ziemią, znajduje się złota kopuła, a w niej restauracja Sirocco, Sky Bar oraz wychodzący poza krawędź budynku taras widokowy. Z tej wysokości mamy cały Bangkok u stóp. Ponieważ Sky Bar jest jednym z najpopularniejszych miejsc w mieście, często bywa zatłoczony. Widok na panoramę przyciąga zarówno turystów, jak i tubylców i powoduje samoistne pojawienie się uśmiechu na twarzy. Dodatkowy bonus? Podzielające zachwyt międzynarodowe towarzystwo garnie się do zawierania znajomości. Z nowo poznanymi przyjaciółmi przyjemniej poszukuje się nocnych smaków miasta.

Miasto aniołów - o Bangkoku, światowej stolicy masażu

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz